MTB Maraton Sosnowica

W sobotę 18 września w Sosnowicy odbyła się III edycja Sosnowica Cross MTB Maraton. 
Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie pojawiło się wielu zawodników w tym najmłodsi uczestnicy imprezy w wieku 4-11 lat, którzy rywalizowali w kategoriach MIKRO i MINI. Najmłodszym należą się szczególne gratulacje za trud i wysiłek włożony podczas rywalizacji. 
 

Dla starszych zawodników organizator przygotował dwie kategorie FIT i Półmaraton, gdzie odpowiednio uczestnicy mieli do pokonania dwie i trzy trzynastokilometrowe pętle poprowadzone leśnymi drogami i ścieżkami, między licznymi zbiornikami wodnymi. Na trasie wyznaczone były 3 techniczne OS-y zaś na całej trasie uczestnicy mierzyli się z wielkimi kałużami i błotem powstałymi po opadach deszczu jakie występowały przez całą poprzednią dobę.
W kategorii FIT miasto Lubartów reprezentowało czterech Panów a w Półmaratonie jedynym reprezentantem Lubartowa był członek Naszego Stowarzyszenia – Dawid Augustynowicz, który zajął 14 miejsce OPEN. 

W zmaganiach odważyły się wziąć również dwie panie, które zostały wyróżnione za pokonanie trasy FIT i Półmaratonu.
Zawody zostały przeprowadzone na wysokim poziomie, w czasie ich trwania panowała przyjazna atmosfera zaś po zakończeniu rywalizacji w oczekiwaniu na dekorację zwycięzców można było się posilić ciepłą kiełbaską z herbatą jak i ogrzać przy wspólnym ognisku a wszystko to dzięki organizatorom – panu Pawłowi Blicharskiemu oraz Nadleśnictwu Parczew. 
Dawidowi Gratulujemy wyniku, który Serdecznie zachęca wszystkich miłośników dwóch kółek do udziału w następnej edycji imprezy za rok.
 
Foto: Jakub Pecio Lubelszczyzna MTB Maraton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *