Rowerzyści jeździli na Orientację w Gminie Jabłonna

Słoneczna niedziela to idealny czas do jazdy na rowerze i w takich sprzyjających warunkach członkowie Naszego Stowarzyszenia w pierwszą niedzielę września zorganizowali Rowerowy Rajd na Orientację „Jabłonna ’21”.

Pod remizą OSP w Chmielu stawiło się 18 śmiałków, którzy tylko przy pomocy mapy, własnych umiejętności nawigacyjnych i orientacji w terenie postanowili wyruszyć w poszukiwaniu jak największej ilości punktów kontrolnych w limicie czasowym 4,5 godziny. Na mieszkańców Gminy Jabłonna czekało 15 punktów zlokalizowanych na terenie Gminy oraz w sąsiednich gminach Głusk i Piaski o wartości od 1 do 3 punktów przeliczeniowych.

Pierwsi uczestnicy rajdu zaczęli dojeżdżać do mety po niespełna 3,5 godzin jazdy.
Maksymalnie do zdobycia w kategorii MAXI było 30 pkt.
Ta sztuka udała się tylko jednej rodzinie! Natomiast w kategorii MINI do zdobycia było 19 pkt. Żadnej z startującej w tej kategorii rodzinie nie udała się zdobyć „maxa”.

Pod powrocie wszystkich uczestników i policzeniu wyników najlepsi okazali się
W kategorii indywidualnej MAXI:
1. PIOTR STAWECKI 27 pkt. 4h 07m.
2. Marek Zyśko            24 pkt. 3h 30m.
W kategorii Rodzina MINI:
1. MAJ Kamil i Przemek                                         17 pkt. 3h 19m.
2. Ślusarska Karolina, Linart Zosia i Grzegorz  15 pkt. 3h 30m.
3. Maj Katarzyna i Natalia                                       6 pkt. 3h 50m.
W kategorii Rodzina MAXI:
1. JUSTYNA ZABOREK I PAWEŁ CIOCZEK       30 pkt. 4h 20m.
2. Pawłat Kamil, Jakub, Jan                                     24 pkt. 4h 22m.
3. Polesiak Aleksandra, Marcin, Wojciech, Piotr 22 pkt. 3h 55m.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i zestawy upominków, a najlepsi w swoich kategoriach dodatkowo otrzymali pamiątkowe puchary. Ponadto każdy z uczestników mógł się posilić na drogę, oraz na zakończenie rajdu wodą, jabłkami, izotonikami i batonami.

Rajd odbył się dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy że środków finansowych Gminy Jabłonna. Galeria zdjęć dostępna [tutaj].

Foto: Katarzyna Zglejszewska
Tekst: Piotr Zglejszewski