Ekstremalna Rowerowa Droga Krzyżowa 2021

W piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, z inicjatywy Członków Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu wyruszyła z naszego Miasta Ekstremalna Rowerowa Droga Krzyżowa.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17:00 pod kościołem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Dziesięciu uczestników, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, wyruszyło na trasę Drogi Krzyżowej w dwóch grupach po pięć osób. Zgodnie z planem uczestnicy dojechali na trzecią stację pod kościół w Niemcach przed godziną 18:00 i od tej pory towarzyszyła im noc. Wszystkie czternaście stacji Ekstremalnej Rowerowej Drogi Krzyżowej znajdowały się na terenie kościołów parafialnych  lub kaplic dojazdowych. Trasa Drogi Krzyżowej liczyła 86 kilometrów, a najdalsze stacje znajdowały się w Dysie i Pliszczynie. Noc i chłód dawały się uczestnikom we znaki, jednak obrany cel i intencje z jakimi uczestnicy wybrali się na tą podróż, okazały się silniejsze. Tuż przed północą Ekstremalna Rowerowa Droga Krzyżowa zakończyła się pod kościołem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Rozważania odczytywane podczas Drogi Krzyżowej były przygotowane w związku z Dniem Świętości  Życia, obchodzonym dzień wcześniej w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym wyjątkowym modlitewnym wydarzeniu, a które, mamy cichą nadzieję, ubogaciły Nas wszystkich.  Korzystając z okazji, Zarząd Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu chciałby złożyć wszystkich uczestnikom naszych wydarzeń, sympatykom, wolontariuszom i członkom Stowarzyszenia najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Niech Nadzieja płynąca z pustego grobu wypełnia Nas w tych trudnych i niepewnych czasach.

Piotr Zglejszewski

[Pełna Galeria]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *