Tajfun Lublin najlepszą Amatorską drużyną siatkarską Lubelszczyzny

14. listopada, Sala Gimnastyczna w Wólce Rokickiej była areną zmagań Turnieju Finałowego II Amatorskich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Piłkę Siatkową. Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się 9 drużyn z całego województwa, a pierwotny termin tej imprezy wyznaczony był na 16. maja, jednak pandemia Koronawirusa wymusiła przeniesienie turnieju aż o pół roku.

W listopadowym turnieju możliwość udziału w turnieju zadeklarowały cztery drużyny. Oprócz drużyny Naszego Stowarzyszenia w Wólce Rokickiej wystąpiły jeszcze drużyny z Hrubieszowa, Lublina i Radzynia Podlaskiego. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. W sumie rozegrano sześć spotkań. Wszystkie mecze przyniosły dużo emocji, wszystkie drużyny ambitnie walczyły o zwycięstwa w poszczególnych setach i meczach, żeby zdobyć jak najwięcej punktów do końcowej tabeli. Najbardziej emocjonujący był mecz nr 4, który rozegrały ze sobą Tajfun Lublin oraz Oldyoung Boys Hrubieszów. Patrząc na wyniki można odnieść wrażenie, że we wszystkich meczach każda z drużyn, miała swoje szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę.

Turniej odbył się w trudnych czasach, w rygorze sanitarnym i bez udziału publiczności, której brakowało rywalizującym zawodnikom. Większa ilość drużyn prawdopodobnie przyniosłaby więcej emocji, ale wszyscy musimy się dostosować do aktualnej sytuacji i cieszyć się z tego co udało nam się wszystkim zrobić. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania siatkarzom, którzy zdecydowali się przyjechać na sobotni turniej. Turniej nie odbyłby się również bez wsparcia Miasta Lubartów. Dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy mogliśmy wynająć salę na turniej, zakupić puchary i nagrody dla drużyn, oraz zapewnić sędziego, do którego pracy żaden zawodnik nie może mieć uwag po dzisiejszym turnieju.

Mamy nadzieję że w roku 2021 będziemy mogli znów spotkać się na siatkarskich parkietach województwa lubelskiego i wyłonić Mistrza Województwa. Być może kolejna drużyna dołączy do Lotniska Dęblin oraz Tajfuna Lublin jako zdobywca tytułu Amatorskiego Mistrza Województwa Lubelskiego. A może Tajfun Lublin obroni tytuł mistrzowski? Obyśmy mieli okazję odpowiedzieć na to pytanie w przyszłym roku.

Z siatkarskim pozdrowieniem,
Piotr Zglejszewski

Komplet wyników:

Tajfun Lublin – TPS Lubartów 2:0 (25:22, 25:17)
Oldyoung Boys Hrubieszów – AZ-BUD Poczta Radzyń Podl. 2:0 (25:18, 29:27)
TPS Lubartów – AZ-BUD Poczta Radzyń Podl. 2:1 (23:25, 25:21, 15:13)
Tajfun Lublin – Oldyoung Boys Hrubieszów 2:0 (25:21, 27:25)
Oldyoung Boys Hrubieszów – TPS Lubartów 2:0 (25:23, 25:20)
Tajfun Lublin – AZ-BUD Poczta Radzyń Podl. 2:0 (25:17, 26:24)

  1. TAJFUN LUBLIN 9 6:0
  2. Oldyoung Boys Hrubieszów 6 4:2
  3. TPS Lubartów 2 2:5
  4. AZ-BUD Poczta Radzyń Podl. 1 1:6

Galeria: 

Więcej zdjęć autorstwa Mateusza Pilarskiego dostępna jest [tutaj]