Chartyatywnie dla Filipka w walce z guzem mózgu (wideo)

W niedzielę 19 października grupa siedemnastu rowerzystów wzięła udział w charytatywnym „Rajdzie Rowerowym dla Filipka”. Celem rajdu był Jawidz, miejscowość z której pochodzi mały Filip walczący z guzem mózgu.

Organizatorami rajdu była „Rowerowa Grupa Wsparcia”, czyli Lubartowska Stadnina Koni oraz Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu. Przed wyjazdem każdy z uczestników mógł wrzucić do puszki pieniądze, które przekazane zostały w Jawidzu. O 9:30 rowerzyści zebrani na Placu przed Ratuszem wyruszyli w trasę. Mimo drugiej już połowy października, pogoda sprzyjała rowerzystom, dzięki czemu przyjemnie się jechało do celu i, pomimo jednej awarii którą udało się szybko usunąć, humory dopisywały uczestnikom. Do Jawidza jechaliśmy przez Łuckę, Wólkę Rokicką i Rokitno. W Jawidzu czekał na nas Kiermasz zorganizowany dla Filipka. Oprócz zakupu różnych artykułów mogliśmy posilić się ciepłą herbatą, ciastem, zupą dyniową oraz kanapkami ze smalcem i ogórkiem. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony był na leczenie Filipka. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lubartowa przez Niemce i Lasy Kozłowieckie.

W imieniu małego Filipka dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu za niesioną pomoc, a w imieniu własnym dziękujemy Lubartowskiej Stadninie Koni za wspólne przedsięwzięcie i życzymy dużo bezpiecznie przejechanych kilometrów.

Nasze Stowarzyszenie w ramach Rajd Rowerowy #jedziemy dla Filipka zorganizowało dodatkowo rywalizację na Endomondo, w ramach której zachęcaliśmy uczestników do wpłacania po 50 groszy za każdy pokonany kilometr w czasie trwania rywalizacji, a ponieważ zbiórka dla Filipka zakończyła się sukcesem przed czasem, uczestnicy mieli możliwość wsparcia dziesięcioletniego Mateusza który również walczy z guzem mózgu.
W Naszej skarbonce  uzbieraliśmy 596 złotych. Dziękujemy!

Z rowerowym pozdrowieniem,
Piotr Zglejszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *