Druga edycja Zdezorienotowanych za nami
W pierwszą sobotę lipca, miłośnicy jazdy rowerowej „poza utartym szlakiem” zebrali się na parkingu leśnym w Kopaninie, by wziąć udział w Rowerowym Rajdzie na Orientację „Zdezorientowani 2020” organizowanym przez Nasze Stowarzyszenie.
Ok. godziny 10:30 zawodnicy wyruszyli na teren kompleksu Lasów Kozłowieckich by odnaleźć umieszczone w nich 12 punkty kontrolne. Dotarcie do 9 z nich było do potwierdzane przez zawodników przez przybicie pieczątki na Karcie Kontrolnej, a do 3 „specjalnych”, przez zrobienie zdjęć biogramom trzech osób, co miało się przydać na mecie wyścigu.
W tym roku „Zdezorientowani” przeszli dwie zmiany. Pierwsza z nich – do kategorii indywidualnej doszła kategoria rodzinna. Druga zmiana – do wymiaru sportowego imprezy dołożyliśmy elementy historii. Pierwsi zawodnicy na mecie pojawili się już po trzech godzinach jazdy, i stanęli do kolejnego wyzwania – rozwiązania testu ze znajomości biogramów „lubartowskich” Żołnierzy Niezłomnych: „Lekarza”, „Uskoka” i „Brzechwy”, znalezionych na punktach „specjalnych”.
W zawodach uczestniczyło 7 drużyn rodzinnych i 8 zawodników indywidualnych, co dało liczbę 28 osób. Każdy z zawodników przed wyjechaniem w trasę otrzymał pakiet startowy: ciastka, napój izotoniczny oraz opaskę z barwami Narodowymi z Orłem Ministerstwa Obrony Narodowej. Po dojechaniu na metę, oprócz wspomnianego testu historycznego na każdego zawodnika czekały ciepłe kiełbaski z rożna, banany, woda oraz wafelki.
Najlepsze Rodziny:
1. Kamil Taracha i Wiktor Brodziak
2. Adam i Michał Starobrat
3. Luiza i Dariusz Kozak
Najlepsi Indywidualnie:
1. Marta Gil
Ewa Tarnowska
Justyna Maliszewska
2. Monika Pacewicz
Wojciech Pacewicz
3. Krzysztof Kozak
Organizatorzy dziękują szczególnie:
– Zawodnikom – bez waszego zapału dzisiejszy Rajd by się nie odbył. JESTEŚCIE NAJLEPSI!
– Nadleśniczemu Nadleśnictwa Lubartów za umożliwienie organizacji zawodów w Lasach Kozłowieckich i udostępnienie miejsca na ognisko;
– Ministerstwu Obrony Narodowej, za dofinansowanie otrzymane na realizację projektu: „Lubelszczyzna na rowerach w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym”, z którego pochodziły piękne opaski na rękę w barwach narodowych, oraz punkty kontrolne;
– Miastu Lubartów za otrzymane dofinansowanie na wspieranie i upowszechnianie turystyki i krajoznastwa, dzięki któremu udział dla uczestników był bezpłatny.
Zadanie „Lubartów jako Miasto przyjazne turystyce – kształtowanie pozytywnego wizerunku Miasta podczas imprez turystycznych” jest współfinansowane ze środków budżetu Miasta Lubartów.
Galeria zdjęć:
Pełna galeria zdjęć dostępna jest tutaj [Galeria],a relacja video dostępna będzie na naszym kanale [YouTube]. Już dzisiaj zachęcamy do Subskrybcji.
Foto: Anna Sidor, Piotr Zglejszewski
Autor: Jerzy Zglejszewski