Pałecznica po raz drugi zdobywa mistrzostwo Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki!

LALS 2018 finałW dniach 17. oraz 24. marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie odbył się Turniej Finałowy Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki sezon 2017/2018 podczas którego poznaliśmy mistrza siódmej edycji ligi.

Do Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w tym sezonie zgłosiło siedem drużyn, przez co zmieniona została formuła rozgrywek. Do turnieju finałowego awansować mogło tylko sześć drużyn i w tej grupie ostatecznie nie znalazła się Słoneczna BB, która po czternastu kolejkach uzyskała najmniej punktów.

Pierwszego dnia turnieju finałowego rozegrane zostały dwa mecze barażowe, które miały wyłonić przeciwników dla MLKS Woli Sernickiej i Pałecznicy – które już były pewne udziały w meczach półfinałowych. W pierwszym meczu spotkali się Pierun Zawisza oraz TPS Lubartów. Było to prawdziwy mecz walki. Pierwsze dwa sety jak natchnieni zagrali zawodnicy Pieruna, którzy całkowicie zdominowali przeciwników w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Chyba nikt obecny tego dnia na sali przy SP1 nie miał złudzeń, że Lubartowianie mogą jeszcze spróbować nawiązać walkę z przeciwnikiem. Nikt z wyjątkiem samych zawodników TPSu, który w trzecim secie rzucili się do odrabiania strat. Sytuacja na boisku odwróciła się o 180º. TPS Lubartów odrobił straty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była piąta partia. 
W ostatnim secie Pierun Zawisza zagrał lepiej od rywali wygrywając tego seta i ostatecznie cały mecz. TPS Lubartów musi się zadowolić 5. miejscem natomiast Pierun Zawisza awansował dalej.

Pierun Zawisza – TPS Lubartów 3:2 (25:17, 25:16, 18:25, 20:25, 15:9)

Drugi mecz barażowy rozegrali zawodnicy Start Teamu oraz Klocków Lego. Ten mecz tylko w pierwszym secie przypominał pierwszy baraż gdzie o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Dwie następne partie to już całkowita dominacja Start Teamu i to oni odnieśli zasłużony triumf.
Klocki Lego z Poizdowa musiała się zadowolić 6. miejscem.

Start Team – Klocki Lego 3:0 (26:24, 25:19, 25:18)

W następną sobotę przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. W pierwszym półfinale Pałecznica podejmowała Pierun Zawisza. Obie drużyny już zdobyły po jednym mistrzostwie ligi i mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie. Pierun Zawisza przystąpił do tego meczu w osłabionym składzie i niestety mogli z przeciwnikiem nawiązać walkę tylko w drugim secie którego wygrali. Reszta meczu zdecydowanie należała do zawodników Pałecznicy, którzy awansowali do meczu o pierwsze miejsce.

Pałecznica – Pierun Zawisza 3:1 (25:20, 19:25, 25:20, 25:17)

W drugim półfinale mistrz ligi z sezonu 2015/2016 MLKS Wola Sernicka podejmował rewelację sezonu – Start Team. Ten półfinał pokazał jak ważne w siatkówce jest doświadczenie. Już na początku pierwszego seta kontuzji doznał Ireneusz Mierzwiński i Wola Sernicka musiała sobie radzić w pięciu, co mogli wykorzystać zawodnicy Start Teamu. Niestety drużyna która w poprzednich sezonach była raczej ligowym średniakiem nie udźwignęła rangi tego meczu i przez proste błędy własne oddawali inicjatywę rywalom. MLKS Wola Sernicka w pełni zasłużenie wygrała ten mecz.

 MLKS Wola Sernicka – Start Team 3:1 (25:17, 21:25, 25:22, 25:13)

W meczu o trzecie miejsce obserwowaliśmy Pierun Zawiszę i Start Team. Po zawodnikach ze Skrobowa widać było, że zeszła z nich już presja poprzedniego meczu i w szybkich trzech setach rozstrzygnęli wynik meczu na swoją korzyść i mogli cieszyć się z najlepszego jak dotąd zdobytego miejsca w lidze. 

Pierun Zawisza – Start Team 0:3 (18:25, 18:25, 16:25)

W ostatnim meczu byliśmy świadkami powtórki finału z 2016 roku. Wtedy dość nieoczekiwanie wygrali zawodnicy MLKS Woli Sernickiej, którzy w tym roku byli najlepszą drużyną rundy zasadniczej. Po zgodzie zawodników Pałecznicy i organizatorów w drużynie z Woli Sernickiej kontuzjowanego Ireneusza Mierzwińskiego zastąpił Łukasz Siepsiak. Po mimo uzupełnienia składu lepiej w finale prezentowali się zawodnicy Pałecznicy o czym świadczą łatwo wygrane dwa pierwsze sety. MLKS Wola Sernicka nie zamierzała ustępować jednak tego dnia stać ich było tylko na wygranie jednego seta i rewanż za finał z przed dwóch lat stał się faktem. Tym razem to lekko faworyzowany MLKS musiał uznać wyższość Pałecznicy która po czterech latach odzyskuje tytuł mistrzowski. W czterech rozegranych sezonach Pałecznica zajęła dwa pierwsze miejsca i dwa drugie. GRATULUJEMY!

Pałecznica – MLKS Wola Sernicka 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:19)

Ostateczna kolejność rozgrywek:

MISTRZ LALS SEZONU 2017/2018 – PAŁECZNICA!!!
2 miejsce – MLKS Wola Sernicka
3 miejsce – Start Team
4 miejsce – Pierun Zawisza
5 miejsce – TPS Lubartów
6 miejsce – Klocki Lego
7 miejsce – Słoneczna BB

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się uroczyste zakończenie ligi i uhonorowanie najlepszych drużyn. Każda drużyna uczestnicząca w turnieju finałowym otrzymała puchary, natomiast drużyny występujące w drugim dniu finałowym dodatkowo otrzymały nagrody rzeczowe – piłki do siatkówki oraz każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale. Organizatorzy postanowili dodatkowo wręczyć statuetkę dla najbardziej wszechstronnego zawodnika sezonu, a był nim Dariusz Myka z Pałecznicy. 

Każdy uczestnik turnieju finałowego miał możliwość poczęstowania się rogalami i wodą przygotowaną przez organizatorów.

Organizatorzy dziękują:

– Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Wólce Rokickiej, oraz MLKS Wola Sernicka – za udostępnienie obiektów sportowych, na potrzeby rozegrania rozgrywek,

– Monice Lesisz i Lidii Wróbel za tworzenie fotorelacji z rozgrywek,

– Arturowi Serafinowi z kanału serwisu Youtube „Sportowy Lubartów”, za tworzenie relacji wideo z poszczególnych kolejek ligi,

– Bartkowi Kossakowi (SLS Group), za oprawę nagłośnieniową podczas finału rozgrywek,

– Przemysławowi Wiąckowi, Jerzemu Zglejszewskiemu, Dariuszowi Myce, Arturowi Oniszko, Przemysławowi Romańskiemu oraz Damianowi Wylotkowi za sędziowanie meczów ligowych,

– Wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu rozgrywek.

Organizatorem Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki było Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu. Turniej finałowy był współfinansowany ze środków MIASTA LUBARTÓW oraz POWIATU LUBARTOWSKIEGO. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań!

Dziękujemy wszystkim obecnym na poszczególnych kolejkach ligi: kibicom, wolontariuszom, mediom, ale przede wszystkim zawodnikom, którzy w tej edycji, przysporzyli nam niebywałych emocji. Mamy nadzieję, że kilkumiesięczny odpoczynek od tych emocji, zrobi wszystkim dobrze i już w październiku, spotkamy się w ósmej edycji Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, naładowani pozytywną energią!

Autor: Piotr Zglejszewski
Galeria: Monika Lesisz

Pełna galeria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *