Rowerzyści naszego Stowarzyszenia na podium Rajdu na Orientację w Janowie Lubelskim

IMG_20190915_16184515 września po raz trzeci zorganizowany został Rowerowy Rajd na Orientację „Lasy Janowskie 2019”, który jest największą tego typu imprezą po tej stronie Wisły. Niedzielne zawody ściągają do Janowa Lubelskiego zawodników z całej Polski (m .in. z Krakowa, Torunia, Warszawy, Kielc, Rzeszowa czy Bydgoszczy).

Wśród 128 rowerzystów w zawodach wzięła udział drużyna Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu w składzie Dawid Augustynowicz, Jacek Zglejszewski oraz Piotr Zglejszewski. Rajd polegał na tym, aby w największym kompleksie leśnym w województwie lubelskim (ok. 16 razy większym od naszych Lasów Kozłowieckich), zdobyć najwyższą liczbę punktów w najkrótszym czasie, posługując się tylko otrzymaną tuż przed startem mapą. Trasa przejazdu nie była nigdzie udostępniona, ani oznaczona w terenie, dlatego oprócz przygotowania fizycznego liczyła się umiejętność posługiwania mapą oraz kreatywność, ponieważ każdy uczestnik dobierał trasę przejazdu sam. W lesie umieszczonych było 15 punktów kontrolnych, które miały różną punktację (od 1 do 3 punktów), a zawodnicy sami w trakcie rajdu decydowali, czy jadą w kategorii MINI (do zdobycia max 19 punktów, odwiedzając maksymalnie 7 miejsc), czy w kategorii MAXI (do zdobycia max 30 punktów w 15 miejscach).

Po obejrzeniu mapy, zawodnicy z Lubartowa podjęli ekspresową, ale wspólną decyzję, że  decydują się na kategorię MAXI. Po przejechaniu 71 kilometrów w  4 godziny i 25 minut, głównie po drogach leśnych, skompletowali ostatecznie 29 punktów, nie dojeżdżając tylko do jednego punktu kontrolnego. Znajdował się on najbliżej mety, ale próba zdobycia tego punktu mogła zakończyć się przekroczeniem limitu czasowego, który wynosił 4 i pół godziny i w wyniku tego dyskwalifikacją.

Uzyskany wynik pozwolił Dawidowi, Jackowi i Piotrkowi stanąć ostatecznie na drugim stopniu podium w kategorii MAXI w której ostatecznie zdecydowało się wystartować 5 drużyn, natomiast w kategorii MINI rywalizowało 14 drużyn.

Dodatkowo w Rajdzie można było rywalizować w kategorii FAMILY, która polegała na tym, aby w rajdzie wzięli udział: rodzic lub rodzice z dzieckiem lub dziećmi. W tej kategorii najlepszymi okazali się Pan Michał Starobrat z synem Adamem, dobrzy znajomi naszego Stowarzyszenia, którzy w kategorii MINI zdobyli 18 punktów w czasie 4 godziny i 8 minut. Serdecznie gratulujemy wygranej!

Kilka wybranych zdjęć. Reszta dostępna jest na naszym facebooku.