Europejski Tydzień Sportu w Lubartowie – Parafiada Cup VI

Parafiada Cup VI
W ostatni weekend września na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie nasze Stowarzyszenie zorganizowało szóstą edycję turnieju Parafiada Cup – turnieju organizowanego w latach poprzednich przez Parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym roku oprócz tradycyjnego turnieju siatkówki, odbył się jeszcze turniej badmintona a cała impreza wpisana była w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu.

W sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się turniej badmintona. Zawodnicy rozegrali w sumie 21 spotkań do 21 wygranych punktów. W tym turnieju bezkonkurencyjny okazał się Michał Skrobowski, pewnie wygrywając wszystkie swoje spotkania. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Monika Augustynowicz.

W niedzielę w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się turniej siatkówki. Zawodnicy reprezentujący cztery drużyny rozegrały między sobą sześć spotkań – każdy z każdym. W turnieju, oprócz gospodarzy, udział wzięły jeszcze drużyny: Husaria Team, Start Team oraz obrońca tytułu sprzed roku – drużyna nasali.pl. Gospodarze okazali się bardzo gościnni zajmując czwartej miejsce. Trzecie miejsce zajęła drużyna Start Team, a w meczu na szczycie nieznacznie lepsza okazała się drużyna nasali.pl, dzięki czemu obronili puchar zdobyty przed rokiem!

Kolejność końcowa:
1. nasali.pl
2. Husaria Team
3. Start Team
4. TPS Lubartów

Pełna galeria dostępna [tutaj]

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w imprezie otrzymali pamiątkowe medale i pamiątkowe gadżety podarowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dodatkowo najlepsi zawodnicy sobotniego turnieju i wszystkie drużyny siatkarskie otrzymały puchary.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom biorącym udział w obu turniejach, wolontariuszom za pomoc w organizacji. Markowi Żmijanowi z drużyny nasali.pl, za pomoc w sędziowaniu niedzielnego turnieju.
Turniej został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lubartów w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Autor: Piotr Zglejszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *