Miasto Lubartów rowerową stolicą powiatu lubartowskiego

W roku 2021 Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu zorganizowało 3 rywalizacje rowerowe
o tytuł Rowerowej Stolicy Powiatów. Jednym z nich był powiat lubartowski, a rowerzyści mieli za zadanie w terminie od 1. sierpnia do 30. września przejechać dla swojej gminy jak największą ilość kilometrów, które następnie były przeliczane na punkty.

W rywalizacji zarejestrowało się 30 osób, które reprezentowały 7 gmin powiatu lubartowskiego: Firlej, Kamionka, Gmina Lubartów, Miasto Lubartów, Niedźwiada, Ostrów Lubelski oraz Serniki.  Najliczniejszą reprezentację uzbierało Miasto Lubartów co bez wątpienia przełożyło się na końcowy wynik rywalizacji i zdobycie największej ilości punktów. Liczbę punktów liczono na podstawie wzoru: Liczba kilometrów /Liczba mieszkańców*1000.

Poniżej przedstawiamy wyniki rywalizacji:

  1. MIASTO LUBARTÓW: 9 uczestników; 2834 km; 128,86 pkt
  2. Gmina Lubartów: 2 ; 1141 ; 97,23
  3. Gmina Serniki: 1 ; 215 ; 43,58

Oprócz wymiaru drużynowego rywalizacja miała aspekt indywidualny. Wśród wszystkich uczestników którzy przejechali w ciągu całej rywalizacji minimum 300 km, wybrano i przekazano trzy bony podarunkowe na zakupy w sklepie Martes o wartości 500 złotych każdy.

Na wyróżnienie dodatkowo zasługują najaktywniejsi rowerzyści:

  1. Sebastian Adamiak – Miasto Lubartów 1201 km
  2. Sławomir Błaszczak – Gmina Lubartów 1043 km
  3. Jarosław Krupka – Miasto Lubartów 687 km

Głównym celem rywalizacji, oprócz walki o tytuł Rowerowej Stolicy Powiatu, było zachęcenie uczestników do częstszego wyboru roweru i organizatorzy zauważyli, że uczestnicy często wybierali go jako środek transportu do pracy lub szkoły, co bardzo nas cieszy.

Rywalizacja odbyła się dzięki wsparciu finansowemu powiatu lubartowskiego.

Autor: Piotr Zglejszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *