Kajakarze powitali wakacje.

DSCN6149

30 czerwca 2018r. – to dzień „II Rodzinnego Spływu Kajakowego – Rozpoczęcie wakacji 2018”, organizowanego przez Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu, a zarazem drugiego spływu z serii „Lubartowskiego Trójspływu Kajakowego 2018”.

Dnia owego 42 śmiałków, mimo silnego wiatru i dość niskiej temperatury (w porównaniu do dnia poprzedzającego) powietrza, zebrało się w zaprzyjaźnionej przystani kajakowej „Oryl” w Szczekarkowie, skąd zostali przewiezieni do punktu rozpoczęcia spływu w Zawieprzycach. Tam, około godziny 10, ruszyli w swych okrętach o napędzie ręcznym na Wieprz meandrujący po równinie Spiczyńsko – Lubartowskiej. Po dwóch godzinach kajakarze osiągnęli przystań w Wólce Rokickiej, gdzie zatrzymali się na krótki popas i tzw. „rozprostowanie kości”. Po półgodzinnej pauzie w podróży z nowymi siłami ruszyli w dalszy ciąg podróży ku mecie. Pokonawszy most w Sernikach i czające się tam podwodne kamienie, które zmoczyły niejednego kajakarza, jeszcze przyśpieszywszy uderzenia wioseł o powierzchnię rzeki i mając perspektywę zagrzania i posilenia się przy ognisku dobili do tzw. Żydowskiej plaży” w Lubartowie, skąd udali się pod pobliską Wiatę Grillową gdzie czekało na nich rozpalone ognisko, nad którym zaczynały już się grzać kiełbaski. Po posileniu się kiełbaskami uczestnicy spływu odprowadzili kajaki do miejsca dokowania w stanicy w Szczekarkowie, gdzie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Wszyscy uczestnicy zadowoleni z zakończonego spływu rozjechali się do swoich domów, już myśląc nad udziałem w kolejnych spływach organizowanych przez Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu.

Spływ został zorganizowany dzięki środkom Miasta Lubartów na wspieranie zadań w zakresie Turystyki i Krajoznawstwa.

Organizatorzy dziękują panu Januszowi Zbiciakowi za przygotowanie i obsłużenie ogniska na „Żydowskiej plaży” w Lubartowie, oraz członkom Klubu Wolontariatu przy SOSW w Firleju za przygotowanie medali na dzisiejszy spływ.

Pełna galeria dostępna [tutaj].

Autor relacji: Jerzy Zglejszewski
Galeria:  Monika i Dawid Augustynowicz, Jerzy Zglejszewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *