TPS Lubartów z awansem do finału wojewódzkiego Pucharu Polski

Puchar Polski eliminacje 2017W sobotę 29 kwietnia na sali Zespołu Szkół nr 2 odbył się turniej eliminacyjny Pucharu Polski mężczyzn. W turnieju wystąpiły cztery drużyny z województwa lubelskiego. Gospodarz: TPS Lubartów, Prezent Marzeń Ryki, Set Krasnobród (pow. zamojski) oraz GUKS Modliborzyce (pow. janowski). 

W ramach turnieju rozegrane zostały dwa spotkania półfinałowe, a następnie mecz o trzecie miejsce i finał turnieju. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny TPS Lubartów i Prezent Marzeń Ryki.
Premierowy mecz turnieju padł łupem zawodników z Lubartowa, którzy nie pozwolili na zbyt wiele przeciwnikom z Ryk. Pewne zwycięstwo dało gospodarzom możliwość gry w meczu finałowym, a drużyna z Ryk musiała walczyć o trzecie miejsce.

W drugim półfinale spotkały się: Set Krasnobród i GUKS Modliborzyce. Ten mecz był najbardziej wyrównany w całym turnieju. Pierwsza partia zdecydowanie należała do zawodników z Krasnobrodu, którzy również przeważali w drugim secie spotkania. W końcówce tej partii, jednak pewniej zagrali gracze GUKS Modliborzyce i doprowadzili do wyrównania. W tiebreaku od samego początku lepiej grał GUKS Modliborzyce który ostatecznie wygrał i awansował do meczu finałowego.

W meczu o trzecie miejsce od początku lepiej prezentowali się zawodnicy Prezentu Marzeń, którzy mieli więcej czasu na odpoczynek przed tym pojedynkiem. Set Krasnobród jeszcze zdołał doprowadzić w drugim secie do gry na przewagi, ale to zawodnicy z Ryk ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Finał lubartowskiego turnieju eliminacyjnego od samego początku przebiegał po myśli gospodarzy którzy swoją dobrą i pewną grą zdominowali przeciwnika, dzięki czemu bardzo pewnie wygrali pierwszą partię. W drugim secie kontynuowali swoją dobrą passę, jednak dobre zagrywki GUKS
Modliborzyce doprowadziły do sytuacji, w której byli bardzo blisko wyrównania mając nawet piłkę setową. Ostatecznie trzy ostatnie akcje padły łupem TPS Lubartów i to oni cieszyli się z końcowego tryumfu!

TPS Lubartów zagrał w składzie: Piotr Kaliński, Łukasz Kanadys, Grzegorz Furtak, Damian Skubisz, Mateusz Kreps, Grzegorz Maj, Dawid Augustynowicz oraz Paweł Ciosmak.

Komplet wyników i tabela końcowa:
TPS Lubartów – Prezent Marzeń Ryki 2:0 (25:16, 25:20)
Set Krasnobród – GUKS Modliborzyce 1:2 (25:22, 23:25, 11:15)
Prezent Marzeń Ryki – Set Krasnobród 2:0 (25:22, 26:24)
TPS Lubartów – GKS Modliborzyce 2:0 (25:14, 27:25)

1. TPS LUBARTÓW
2. GUKS Modliborzyce
3. Prezent Marzeń Ryki
4. Set Krasnobród

Dzięki zwycięstwu w całym turnieju drużyna z Lubartowa awansowała do Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski Mężczyzn, w którym zagrają drużyny KPS Krasnystaw (III liga mężczyzn), Tajfun Lublin (wielokrotny uczestnik i triumfator finałów wojewódzkich) oraz zwycięzca grupy B, która rywalizować
będzie 14 maja w Radzyniu Podlaskim. Turniej Finałowy zaplanowany jest na 20 maja, miejsce zostanie wybrane przez Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej spośród wszystkich uczestników Turnieju Finałowego. Zwycięzca Finału Wojewódzkiego otrzymuje Tytuł Zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu
wojewódzkim oraz prawo do udziału w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W trakcie trwania turnieju, każdy kibic otrzymał od Stowarzyszenia upominek oraz miał możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej, w której można było wygrać wiele nagród rzeczowych. W przerwie po meczach
półfinałowych odbył się „Konkurs celnego serwisu” w którym dwie osoby wygrały piłki do siatkówki.

Organizatorem turnieju było stowarzyszenie Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu, dzięki wsparciu miasta Lubartów.

Autor: Piotr Zglejszewski

Galeria: Monika Augustynowicz

Pełna galeria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *