Zdezorientowani 2021 za nami

14 sierpnia 2021r., na parkingu leśnym w Kopaninie, zebrała się grupa kilkunastu rowerzystów, by spróbować swoich sił w trzeciej edycji Rowerowego Rajdu na Orientację organizowanego przez Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu.

Ok. godziny 9:30 zawodnicy wyruszyli w trasę by, na terenie powiatów lubelskiego i lubartowskiego, odnaleźć wybrane z umieszczonych 30 punktów kontrolnych. Każdy z zawodników miał na podstawie własnych sił i możliwości wybrać optymalną trasę dla siebie, by w ciągu 5 godzin zlokalizować odpowiednią liczbę oznaczonych miejsc i do tego biorąc pod uwagę wagę punktową przypisaną do poszczególnych miejsc. Rodziny miały czas skrócony do 3 godzin.

W celu uatrakcyjnienia naszej imprezy dla odbiorców, również tym roku „Zdezorientowani” przeszli kolejne zmiany. Pierwsza z nich – dołożyliśmy punkty, zakładając aż w 30 miejscach karty kontrolne. Druga zmiana – punkty zostały podzielone wg. odległości od startu i trudności w odnalezieniu na grupy punktowe od 1 do 9.

Pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już po niespełna trzech godzinach jazdy, uzyskawszy 8 punktów. Po trzech godzinach pojawili się zawodnicy z rodzin: Kamil i Przemysław Maj (36pkt.) oraz Beata, Tomasz, Alan i Tymon Kołodziejczyk (11pkt). Rodzinom zostały wręczone puchary za zajęte miejsca i podziękowaliśmy tym uczestnikom.

Ok. godziny 13. zaczęli się pojawiać zawodnicy indywidualni i z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników rywalizacji. Po podliczeniu okazało się, że najlepszy był Marek Jabłoński, który uzyskał 105 punktów, drugie miejsce zajął Kamil Taracha (77 pkt), a trzeci był Piotr Stawecki (69pkt).

W zawodach uczestniczyły 72 drużyny rodzinne i 11 zawodników indywidualnych, co dało liczbę 17 osób. Każdy z zawodników przed wyjechaniem w trasę otrzymał pakiet startowy: mapę z kartą kontrolną, baton energetyczny, wodę i banany. Po dojechaniu na metę, na każdego zawodnika czekały banany, woda oraz pamiątkowe medale. Nie wykorzystane mapy i punkty kontrolne zostały przekazane do Punktu Informacji Turystycznej w Lubartowie.

KOMPLET WYNIKÓW:

Rodziny 3h:

  1. Kamil i Przemysław Maj 36p.
  2. Beata, Tomasz, Alan i Tymon Kołodziejczyk 11p.

 

Indywidualnie 5h:

  1. Marek Jabłoński 105p.
  2. Kamil Taracha 77p.
  3. Piotr Stawecki 69p.
  4. Michał Piasecki 32p.
  5. Michał Szwaczko 28p.
  6. Jarosław Małyska 26p.
  7. Jarosław Krupka 8p.

 

Organizatorzy dziękują szczególnie:

– Zawodnikom – bez waszego zapału tegoroczny Rajd by się nie odbył. JESTEŚCIE NAJLEPSI!

– Miastu Lubartów za otrzymane dofinansowanie, dzięki któremu udział dla uczestników z Lubartowa był bezpłatny.

  1. Korzystając z okazji wizyty TVP Lublin na terenie Lasów Kozłowieckich, Prezes Naszego Stowarzyszenia – Pan Piotr Zglejszewski, udzielił wywiadu rozmawiając z Panią Redaktor na temat turystyki rowerowej w Lasach Kozłowieckich i naszego Stowarzyszenia.

Dodatkowo zapraszamy na kolejny w tym roku Rowerowy Rajd na Orientację, który odbędzie się 29. sierpnia w Chmielu w Gminie Jabłonna.

 [Zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *