Wakacje na rowerze z Lubartowskim Towarzystwem Przyjaciół Sportu

Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu przygotował ona tegoroczne wakacje bogatą ofertę dla rowerzystów z całego województwa lubelskiego. Wśród propozycji są wydarzenia zdalne o Puchar rowerowej stolicy trzech powiatów, wspólne rajdy rowerowe, rajdy na orientację oraz wydanie Rowerowej Mapy Turystycznej.

Do 1. Sierpnia rowerzyści rywalizują o tytuły Rowerowej Stolicy Powiatu Łęczyńskiego oraz Rowerowej Stolicy Powiatu Lubelskiego. Każdy uczestnik rywalizacji który pokona łącznie 300 km, niezależnie czy jego gmina zdobędzie Puchar weźmie udział w losowaniu bonów na zakupy sprzętu sportowego o wartości 600 złotych. Organizatorzy mają przygotowane po trzy bony dla każdego wymienionego powiatu.

W drugiej połowie sierpnia ruszy rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Powiatu Lubartowskiego, na identycznych zasadach jak w powiatach łęczyńskim i lubelskim. Każdy kto przez osiem tygodni pokona minimum 300 km weźmie udział w losowaniu bonów.

Trwają zapisy na Rodzinny Rajd Rowerowy i Lubartowski Maraton Turystyczny.

Pierwszy z nich zaplanowany jest na najbliższą niedzielę i skierowany jest głównie do rodzin z dziećmi. Uczestnicy będą mieli do przejechania 20 km, a na trasie rajdu zaplanowane jest ognisko. W ramach Lubartowskiego Maratonu Rowerowego Rowerzyści będą mieli do przejechania 50 lub 100 kilometrów. Impreza ta połączona będzie ze spływem kajakowym dla chętnych. Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 lipca.

W ostatnią niedzielę lipca tradycyjnie organizowany będzie Rajd Patriotyczny. Tegoroczna czwarta edycja odbędzie się 31. lipca, a uczestnicy pojadą do Czemiernik.

W sierpniu odbędą się dwa Rowerowe Rajdy na Orientację: Zdezorientowani 2021 oraz „Jabłonna‘21”. Pierwszy rajd odbędzie się w okolicach Lubartowa, drugi na terenie gminy Jabłonna. Każdy kto weźmie udział w obu rajdach otrzyma pamiątkowe puchary i drobne upominki rzeczowe.

Dodatkowo Członkowie Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu pracują nad Rowerową Mapą Turystyczną Powiatu Lubartowskiego w ramach Zadania publicznego „Rowerowy Lubartów”. W ramach niego powstanie 9 tras rowerowych z opisem po ciekawych zakątkach naszego powiatu i okolicy. Każdy chętny będzie mógł otrzymać specjalną kartę uczestnika i po zdobyciu pięciu pieczątek będzie uprawniony do otrzymania bezpłatnie wspomnianej wcześniej mapy. Opisy tras znajdują się na stronie internetowej http://www.stowarzyszenieltps.org/rowerowa/rowerowy-lubartow/ . Pieczątki można również zdobyć na Rajdach rowerowych organizowanych przez LTPS, między innymi Rodzinny Rajd Rowerowy, IV patriotyczny Rajd Rowerowy, Zdezorientowani 2021.

Szczegóły wszystkich wydarzeń w podanych linkach, facebooku stowarzyszenia i stronie internetowej.

Z rowerowym pozdrowieniem,

Piotr Zglejszewski