W Kajaku obchodzili Dzień Dziecka

DSCN7905

Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci, z okazji ich święta, na jakie mogły się udać, szczególe miejsce zajmuje wspólna rozrywka z rodzicami. A co może bardziej jednoczyć rodziców z dziećmi, niż wspólny wysiłek mający w perspektywie osiągnięcie wspólnego celu?

Taką propozycję spędzenia czasu wspólnie z rodzicami zaproponowało Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu w postaci Rodzinnego Spływu kajakowego. Spływ ten pierwotnie miał się odbyć po Bystrzycy i Wieprzu z Sobianowic do Zawieprzyc, ale z powodu niskiego (sic!) stanu wody w Bystrzycy i konieczności wykonania kilku trudnych przenosek został przeniesiony na Wieprz – z Zawieprzyc do Wólki Rokickiej w celu zapewnienia uczestnikom maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu.

Przy pięknej pogodzie 01. czerwca, uczestnicy spływu zebrali się przy stanicy kajakowej w Wólce Rokickiej, skąd autokarem zostali przewiezieni do punktu startu w Zawieprzycach. Przed zwodowaniem kajaków wszyscy uczestnicy otrzymali wodę i pyszne polskie jabłka, aby nikt nie odwodnił się i zgłodniał podczas spływu. Po krótkim szkoleniu z zasad bezpiecznego zachowania w kajaku, kajakarze wypłynęli na Wieprz. Po czterogodzinnym, wspólnym z dziećmi, wysiłku dotarli bezpiecznie do zakładanego celu w przystani „Tomi” w Wólce Rokickiej, gdzie mogli się posilić kiełbaskami pieczonymi nad ogniskiem.

Najmłodsi uczestnicy mogli poćwiczyć rzut rzutką ratowniczą do celu oraz otrzymali słodki poczęstunek i opaski odblaskowe, natomiast na każdego uczestnika czekał pamiątkowy upominek z umieszczonym herbem powiatu łęczyńskiego.

Na zakończenie imprezy głos zabrał Prezes Stowarzyszenia i przewodnik turystyki kajakowej w jednej osobie, Piotr Zglejszewski który podziękował wszystkim uczestnikom, którzy postanowili zaufać naszemu stowarzyszeniu i spędzić ten wyjątkowy dzień ze swoim dziećmi oraz podziękował Zarządowi powiatu w Łęcznej za wsparcie tej inicjatywy, wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku z tej okazji uda nam się jeszcze raz spotkać na podobnym wydarzeniu.

System łączności używany podczas spływu, został zakupiony z projektu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO3” dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności.

Spływ odbył się dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Łęcznej w ramach upowszechniania turystyki.

Autor: Jerzy Zglejszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *