Dzień trzech trójek

DSCN7197

08 września 2018r. – to dzień „Trzech trójek” dla Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu. Tego dnia odbył się „III Rodzinny Spływ Kajakowy – powiatowe zakończenie sezonu kajakowego 2018”, będący ostatnim etapem „Lubartowskiego Trójspływu Kajakowego 2018”. O trzeciej trójce za chwilę.
Tego dnia 43, żądnych przygody kajakarzy, przy pięknej pogodzie (do trzech razy sztuka), zebrało się przy stanicy w Serocku, skąd zostali przewiezieni do zaprzyjaźnionej przystani kajakowej „Oryl” w Szczekarkowie, gdzie zostali wypuszczeni na szerokie wody Wieprza ok godz. 11. Po dwóch z haczykiem godzinach kajakarze, mimo dokonanej podmianki komandora spływu, dotarli do nowootwieranej przystani w Leszkowicach, gdzie zatrzymali się na krótką przerwę w podróży. Po półgodzinnej pauzie, niedoczekawszy wystąpień lokalnych oficjeli, ruszyli ku wyznaczonej mecie. Pokonawszy most w Serocku wodniacy, żądni posilenia się zagrzaną nad ogniskiem kiełbaską, zagęścili pociągnięcia wiosłami na ostatniej krętej. Przed posileniem się, niektórzy uczestnicy spływu, korzystając z pięknej pogody, rozłożyli swe zmęczone ciała na pobliskiej łące będącej też polem namiotowym. Po zjedzeniu ciepłego posiłku, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, oraz uczestnicy spływu rozjechali się do swoich domów.

Spływ został zorganizowany dzięki środkom finansowym Powiatu Lubartowskiego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i turystyki.

Autor: Jerzy Zglejszewski
Galeria: Dawid Augustynowicz

[pełna galeria]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *