Siatkarze plażowi rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Firlej

IMG_6890W dniach 14-15 lipca na obiektach sportowych Ośrodka Wypoczynkowego „Firlej Plaża” rozegrany został „II Turniej siatkówki plażowej o puchar Wójta Gminy Firlej”. Pomimo deszczowej i wietrznej pogody, do obu turniejów zgłosiło się łącznie 39 par, które rywalizowały w dwóch kategoriach.

W sobotę odbył się turniej par mieszanych oraz kobiecych. Do tej kategorii zgłosiło się 10 mixtów oraz 3 pary kobiece, które, w drodze losowania, zostały wpisane w drabinkę turniejową i rozegrały 24 spotkania systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczów). Wszystkie mecze były rozegrane do jednego wygranego seta do 21 punktów. W tym dniu bezkonkurencyjna okazała się para Magda Piech oraz Mateusz Furtak, którzy nie przegrali żadnego meczu.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA

I. Magda Piech / Mateusz Furtak
II. Elżbieta Trybuchowicz / Kamil Szubarczyk
III.  Kaja Patkowska / Adrian Dutkowski
IV. Dominika Wawerska / Dominika Miazga

5.-6. Daria Nowicka / Krystian Grabowski
        Anastasiia Romaniuk / Andrzej Gotner
7.-8. Emilia Chudzik / Karol Całka
        Klara Gumienik / Mateusz Agdan

9.- 13. Małgorzata Czerwonka / Joanna Stecura
           Patrycja Dudziak / Damian Czerwonka
           Ewa Janczarek / Aneta Stawecka
           Monika Lesisz / Damian Nowacki
           Eliza Zaręba / Maciek Korczak

Każda odpadająca para otrzymywała pamiątkowy medal, a po rozegraniu wszystkich spotkań nastąpiło nagrodzenie czterech najlepszych par turnieju. Pamiątkowe puchary otrzymała także najlepsza para kobieca: Dominika Wawerska – Dominika Miazga.

W niedzielę, spotkały się ze sobą pary męskie, które swoje 30 meczów, rozegrały również systemem brazylijskim. Mecze do ćwierćfinałów włącznie, były rozegrane do jednego wygranego seta do 21 punktów, a mecze półfinałowe i finały rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 15.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA

I. Tobiasz Kaniewski / Jakub Czubiński
II. Adam Olejniczek / Michał Piłat
III.  Mateusz Ogrodniczuk / Michał Podgurzak
IV. Arkadiusz Mańko / Mateusz Wiącek

5.-6. Piotr Krysiak / Arkadiusz Wilkos
        Arkadiusz Orlik / Grzegorz Turbiasz
7.-8. Michał Dobrzyński / Łukasz Siepsiak
        Krzysztof Gontaż / Mateusz Bartkiewicz

9.- 12. Karol Aftyka / Artur Gdula
           Leszek Cholewa / Kamil Batory
           Damian Łukaszuk / Artur Główka
           Dawid Sobaszek / Konrad Łoziński

13.-16. Damian Dąbkowski / Albert Dąbkowski
            Mateusz Kreps / Szymon Witek
            Dominik Łukasiewicz / Patryk Flisiak
            Tomasz Zdeb / Mateusz Lech

Każda odpadająca para otrzymywała pamiątkowy medal, a po rozegraniu wszystkich spotkań nastąpiło nagrodzenie czterech najlepszych par turnieju męskiego.

Sędziami zawodów byli: Piotr Zglejszewski, Dawid Smyk, Karol Kosior i Leszek Cholewa, natomiast w organizację turnieju zaangażowani byli ponadto członkowie Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu: Anna Sidor, Jerzy Zglejszewski i Kamil Batory. Protokół niedzielnego turnieju prowadziła Klaudia Krawczyk.

Puchary dla najlepszych par oraz pamiątkowe medale zostały ufundowane przez Wójta Gminy Firlej. Najlepsze pary otrzymały okazałe puchary oraz nagrody pieniężne pochodzące z opłat wpisowych wszystkich par. Nagrody w imieniu Wójta wręczał prezes Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu, pan Piotr Zglejszewski.

Organizatorzy serdecznie dziękują Ośrodkowi Wypoczynkowemu „Firlej Plaża” za udostępnienie obiektów sportowych, oraz przede wszystkim Wójtowi Gminy Firlej Panu Sławomirowi Cieszko, za okazane wsparcie oraz objęcie patronatem turnieju.

Pełna galeria zdjęć:

Autor: Jerzy Zglejszewski