KKS iSkra Krótkie Spięcie mistrzem Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki!!!

Finał LALS 201711 marca 2017 roku rozegrana została ostatnia partia szóstej edycji Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Drużyny walczyły o poszczególne miejsca. Poznaliśmy nowego mistrza ligi.

 

Już przed rozpoczęciem ostatniego dnia rozgrywek, wiadomo było to, że MLKS „Brukom” Wola Sernicka po tym, jak nie udało mu się awansować do najlepszej czwórki sezonu, „zadowolił się” zajęciem ostatniego miejsca w lidze . Dzięki temu nasali.pl, zajęło ostatecznie miejsce 7. W historii ligi nigdy nie było takiego przypadku, że mistrz poprzedniej edycji, w aktualnej serii zajmuje miejsce ostatnie.

nasali.pl 3:0 MLKS „Brukom” Wola Sernicka (25:0, 25:0, 25:0)

W meczu o piąte miejsce zmierzyły się drużyny KS Victory i Pieruna Zawiszy. W pierwszym secie trwała emocjonująca walka, niemalże punkt za punkt. Ostatecznie, minimalnie lepszy okazał się Pierun. W kolejnych setach Pierun zdominował rywali, nie dając im szans nawet na krztę nadziei w walce o miejsce piąte. Ostatecznie brązowy medalista poprzedniej edycji – Pierun Zawisza – zajmuje w tej edycji miejsce piąte, a KS Victory powtarza wynik z zeszłego sezonu (wtedy jako Spartakusy).

Pierun Zawisza 3:0 KS Victory (28:26, 25:11, 25:16)

Nadszedł czas walki o medale. W meczu o miejsce trzecie, zmierzyły się drużyny TPS-u Lubartów i NoName. W pierwszym secie walka trwała niemalże punkt za punkt. Lepiej sytuację wykorzystał TPS i po walce na przewagi pokonał rywali. W drugim secie sytuacja diametralnie się zmieniła. NoName od początku do końca kontrolowało sytuację nie dopuszczając rywali do chociażby minimalnego rewanżu. Trzeci set i kolejna zmiana sytuacji. Tym razem to NoName popełniło masę błędów, co skrzętnie wykorzystywał TPS. Bez żadnego problemu w tym secie okazali się lepsi. Nadszedł set czwarty. To co się w nim stało, było niewyobrażalne. TPS dosyć pewnie prowadził grę, mimo to rywale potrafili pojedynczymi atakami odpowiadać. Jednakże to TPS kilkoma świetnymi akcjami doprowadziło do sytuacji takiej, że od wygrania meczu, dzieliła ich jedna udana akcja. Prowadzili 24:20, mieli 4 piłki meczowe. I co? I przegrali tego seta 24:26. Sytuacja wręcz niesamowita. Kibice już świętowali sukces TPS-u, NoNamepraktycznie już nie miało nadziei, a gracze TPS-u czuli już zapach medali. Sport jest jednak nieprzewidywalny i ostatecznie doczekaliśmy się tie-breaka. Wydawało się, że po takim ciosie TPS się nie podniesie. Nic z tych rzeczy. TPS podjął walkę i tie-break był chyba najbardziej wyrównanym setem w całym meczu. Jednak to NoName zachowało więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrało 15 do 13, a ostatecznie 3:2. NoName więc brązowym medalistą LALS, a TPS poza podium.

TPS Lubartów 2:3 NoName (29:27, 16:25, 25:17, 24:26, 13:15)

Na koniec pozostało to, na co wszyscy czekali. Wielki finał Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki sezonu 2016/2017. Na parkiecie zaprezentowały się: Debiutant – KKS iSkra Krótkie Spięcie oraz wicemistrzowie poprzedniej edycji, głodni wywalczenia złota – Pałecznica. W pierwszym secie trwała wyrównana walka, gdzie pod koniec seta, to iSkra zdołała wyjść na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała do samego końca. W drugim secie znów iSkra kontrolowała przebieg seta. W pewnym momencie nastąpiło jednak zacięcie. Kilka straconych punktów w jednym ustawieniu, spowodowało to, że to Pałecznica w świetnym stylu zwyciężyła w drugiej partii. W trzecim secie można rzec, że sytuacje się odwróciły. Pałecznica miała niemal pewne zwycięstwo, ale ostateczny zryw rywali spowodował, że to jednak iSkra wygrała tego seta. W czwartej partii trwała wyrównana walka do samego końca. Pałecznica była bliska porażki, gdyż rywale mieli piłkę meczową. Jednak jak już nieraz pokazali w lidze, walczą zawsze do końca. Wydarli zwycięstwo 27:25 w tym secie i czekał nas kolejny tie-break w tym dniu. Tie-break decydujący o złocie. Sam mecz był niezwykle wyczerpujący i niestety, w ostatniej partii graczom Pałecznicy zabrakło sił na walkę o wszystko. iSkra wykorzystywała wszystkie błędy rywali i pewnie zmierzała po mistrzostwo. Ostatecznie rozgromiła rywali 15:5, dzięki czemu okazało się, że debiutant został mistrzem ligi, a Pałecznica drugi raz z rzędu musiała się zadowolić „tylko” drugim miejscem.

KKS iSkra Krótkie Spięcie 3:2 Pałecznica (25:22, 20:25, 25:23, 25:27, 15:5)

 

Ostateczna kolejność rozgrywek:

MISTRZ LALS SEZONU 2016/2017 – KKS iSkra Krótkie Spięcie!!!

2 miejsce – Pałecznica

3 miejsce – NoName

4 miejsce – TPS Lubartów

5 miejsce – Pierun Zawisza

6 miejsce – KS Victory

7 miejsce – nasali.pl

8 miejsce – MLKS „Brukom” Wola Sernicka

 

Organizatorzy postanowili uhonorować najlepszych zawodników szóstej edycji LALS. Najlepszą zawodniczką rozgrywek została Aleksandra Wieleba. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Maciej Zaśko (oboje KKS iSkra Krótkie Spięcie).

 

Mecze w sezonie 2016/2017 sędziowali Piotr Zglejszewski i Przemysław Wiącek, sędzią technicznym był Jerzy Zglejszewski. Organizatorzy chcą podziękować wszystkim osobom, które czynnie sędziowały zastępując sędziów głównych w sytuacjach „bez wyjścia”.

Organizatorzy dziękują:

– Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 w Lubartowie – Jerzemu Zbiciakowi – za udostępnienie obiektów sportowych szkoły, na potrzeby rozegrania rozgrywek,

– Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, na ręce pana wicedyrektora Zbigniewa Sajdy, za udostępnienie obiektów sportowych, podczas rozgrywania dwóch kolejek ligi,

– Ewelinie Kowalczyk i Lidii Wróbel za tworzenie fotorelacji z rozgrywek,

– Arturowi Serafinowi z kanału serwisu Youtube „Sportowy Lubartów”, za tworzenie wideorelacji z poszczególnych kolejek ligi,

-Lokalnej telewizji „Kanał S” za informacje wideo z finałów rozgrywek,

– Lokalnym portalom internetowym (Lubartow24, Przegląd Lubartowski, Tuba Lubartowa), za informacje o lidze na swoich stronach,

– Bartkowi Kossakowi (SLS Group), za oprawę nagłośnieniową podczas finału rozgrywek,

– Wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu rozgrywek.

 

Organizatorami Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki byli: Jerzy Zglejszewski, Piotr Zglejszewski, Przemysław Wiącek. Organizatorem finałów rozgrywek było Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu. Turniej finałowy był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Lubartów.

 

Dziękujemy wszystkim obecnym na poszczególnych kolejkach ligi: kibicom, wolontariuszom, mediom, ale przede wszystkim zawodnikom, którzy w tej edycji, przysporzyli nam niebywałych emocji. Mamy nadzieję, że kilkumiesięczny odpoczynek od tych emocji, zrobi wszystkim dobrze i już niedługo, spotkamy się w kolejnej edycji Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, naładowani pozytywną energią!

Z siatkarskim pozdrowieniem,

Przemysław Wiącek,

LALS

Galeria: Ewelina Kowalczyk

Pełna galeria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *