Rowerowy Rajd na Orientację “Zdezorientowani 2019”

27 kwietnia 2019 @ 10:00 - 17:00

Rowerowy Rajd na Orientację
“Zdezorientowani 2019”

ORGANIZATOR:

PARTNERZY:

CELE:

. Popularyzacja zdrowego stylu życia.

. Praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą.

. Promocja walorów przyrodniczych i turystycznych Lasów Kozłowieckich

TERMIN, MIEJSCE I PROGRAM

. „Zdezorientowani 2019” odbędzie się 27 kwietnia 2019. Baza Zawodów znajdować się będzie na terenie Parkingu Leśnego w Kopaninie.

. 10:00-11:00 zapisy w Bazie Zawodów, odprawa techniczna. i start lotny.

. 14:30 zamknięcie limitów czasowych.

. 15:30 dekoracje zwycięzców, ognisko.

ZAPISY I OPŁATA

Aby wziąć udział w Rowerowym Rajdzie na Orientację “Zdezorientowani 2019” należy:

. do dnia 25 kwietnia 2019 zgłosić swoją chęć udziału mailowo pod wskazany adres:

• ltpslubartow@gmail.com
  • lub przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod regulaminem
    podając swoje imię, nazwisko oraz miejscowość

. w dniu 27 kwietnia 2019 dokonać formalności w bazie zawodów (przed wyruszeniem na trasę rajdu)

. opłacić startowe w wysokości 15 zł. w dniu rajdu,

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA ŚRODOWISKA

. Uczestnik Rowerowego Rajdu na Orientację “Zdezorientowani 2019” bierze udział na własną odpowiedzialność, podpisując wcześniej stosowne oświadczenie.

. Trasa pokonywana podczas Rajdu prowadzić będzie leśnymi ścieżkami, dlatego uczestnik powinien startować na sprawnym rowerze i w zapiętym kasku sztywnym.

. Dzieci poniżej 16 lat, mogą brać udział tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

. Rowerowy Rajd na Orientację “Zdezorientowni 2019” rozgrywany jest po obszarach chronionych tj: Rezerwaty, Parki Krajobrazowe i inne tereny leśne, dlatego zabrania się śmiecenia, schodzenia z wyznaczonych szlaków (dot. Rezerwatu Kozie Góry).

. Zabrania się wchodzenia oraz niszczenia infrastruktury związanej z gospodarką leśną.

ZASADY RYWALIZACJI

. Podczas rejestracji w dniu Rajdu na Orientację, każdy z uczestników otrzyma kartę kontrolną.

Każda z kart zawierać będzie miejsca do oznaczania PK (punktów kontrolnych) oraz skrócony opis PK.

. W trakcie odprawy technicznej, każdy z uczestników otrzyma skan mapy w skali 1:50 000 odwzorowanej z mapy turystycznej Lasów Kozłowieckich. Mapa zawierać będzie oryginalną legendę, skalę oraz naniesione PK.

. Zadaniem uczestników będzie w jak najkrótszym czasie odnalezienie poszczególnych PK.

. Punkty Kontrolne oznaczone będą biało/czerwoną taśmą i numerem odpowiadającym oznaczeniu na mapie. Na dziewięciu PK przywieszona będzie pieczątka.

. Aby zaliczyć PK, należy odnaleźć poszukiwany PK i przybić pieczątkę w odpowiednim miejscu na Karcie Kontrolnej lub zrobić zdjęcie na „fotopunkcie”.

. Dla podniesienia emocji, każdy z PK będzie miał swoją wartość punktową, dlatego wybór PK musi zostać przemyślany należy też dobrać odpowiednią strategię.

. Każdy z uczestników ma obowiązek stawienia się na mecie rajdu przed upływem regulaminowego czasu.

. Limit czasu to 3.5 godziny od chwili STARTU.

. Do klasyfikacji końcowej będzie brana suma punktów zebranych podczas przejazdu, natomiast w przypadku tej samej ilości punktów o końcowym miejscu będzie decydował czas przejazdu.

PUNKTACJA, DYSTANSE I KATEGORIE

. Uczestnicy biorą udział w jednym dystansie.

. W rywalizacji  wyłonimy najlepszych z kategorii OPEN. (1-3)

Dodatkowo wyróżnimy najlepiej punktujące KOBIETY (1-3), oraz najlepsza DRUŻYNA (1-3).
Do rajdu musi zgłosić się minimum 6 drużyn, żeby powstała oddzielna kategoria. W drużynie może brać udział 3-4 rowerzystów.

. Uczestnicy sami wybierają trasę przejazdu, dlatego pokonane dystanse mogą się różnić od siebie. Dystanse wybieramy podczas przejazdu. Dlatego wybór PK musi być przemyślany i dostosowany do limitów czasowych.

. Punkty Kontrolne będą miały swoją wartość punktową (od 1 do 3), wartość dostosowana będzie do trudności odnalezienia PK a także jego odległości.

. Odpowiednie przygotowanie trasy przejazdu zapewne pomoże w odnalezieniu wszystkich PK w wyznaczonym limicie czasu.

. Optymalna długość dystansu przy odpowiednim ułożeniu trasy wynosi: 50km

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione rzeczy na terenie organizacji rajdu.

. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu do dnia poprzedzającego zorganizowania rajdu.

. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany w kategoriach, spowodowanym nielicznym obsadzeniem danej kategorii.

. Uczestnik zgłaszając się do rajdu wyraża zgodę na publikację w oficjalnych komunikatach imienia i nazwiska oraz na publikację wizerunku.

Formularz zgłoszeniowy:

Data: