Rowerowy Rajd na Orientację „Jabłonna ’21”

29 sierpnia 2021 @ 09:00 - 17:00

Rowerowy Rajd na Orientację
“Jabłonna ’21”

ORGANIZATOR:

PARTNERZY:

– Gmina Jabłonna

WSPARCIE FINANSOWE:
– GMINA JABŁONNA

CELE:

. Popularyzacja zdrowego stylu życia.

. Praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą.

. Promocja walorów przyrodniczych i turystycznych Gminy Jabłonna i okolicy.

. Promocja Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego.

TERMIN, MIEJSCE I PROGRAM

. „Jabłonna ’21” odbędzie się 29 sierpnia 2021. Baza Zawodów znajdować się będzie na terenie Parkingu OSP w Chmielu.

. 09:00-9:30 zapisy w Bazie Zawodów, odprawa techniczna i start.

. 15:00 zamknięcie limitów czasowych.

. 15:30 dekoracje zwycięzców, ognisko.

ZAPISY I OPŁATA

Aby wziąć udział w Rowerowym Rajdzie na Orientację “Jabłonna ’21” należy:

. do dnia 27 sierpnia 2021 zgłosić swoją chęć udziału mailowo pod wskazany adres:

• ltpslubartow@gmail.com
  • lub przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod regulaminem
    podając swoje imię, nazwisko oraz miejscowość

. w dniu 29 sierpnia 2021 dokonać formalności – potwierdzić obecność oraz podpisać oświadczenie którego treść znajduje się na końcu regulaminu, w bazie zawodów (przed wyruszeniem na trasę rajdu).

. udział w rajdzie jest bezpłatny dla Mieszkańców Gminy Jabłonna. Pozostali symboliczne 5 złotych.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA ŚRODOWISKA

. Uczestnik Rowerowego Rajdu na Orientację “Jabłonna ’21” bierze udział na własną odpowiedzialność, podpisując wcześniej stosowne oświadczenie.

. Trasa pokonywana podczas Rajdu prowadzić będzie również drogami polnymi i leśnymi ścieżkami, dlatego uczestnik powinien startować na sprawnym rowerze i w zapiętym kasku sztywnym.

. Dzieci poniżej 16 lat, mogą brać udział tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

. Rowerowy Rajd na Orientację “Jabłonna ’21” rozgrywany jest również po obszarach chronionych tj: Rezerwaty, Parki Krajobrazowe i inne tereny leśne, dlatego zabrania się śmiecenia, schodzenia z wyznaczonych szlaków.

. Zabrania się wchodzenia oraz niszczenia infrastruktury związanej z gospodarką leśną.

ZASADY RYWALIZACJI

. Podczas rejestracji w dniu Rajdu na Orientację, każdy z uczestników otrzyma kartę kontrolną.

. Każda z kart zawierać będzie miejsca do oznaczania PK (punktów kontrolnych) oraz skrócony opis PK.

. W trakcie odprawy technicznej, każdy z uczestników otrzyma skan mapy w skali 1:50 000 . Mapa zawierać będzie podziałkę, skalę oraz naniesione PK.

. Zadaniem uczestników będzie w jak najkrótszym czasie odnalezienie poszczególnych PK.

. Punkty Kontrolne oznaczone będą biało/czerwoną taśmą i numerem odpowiadającym oznaczeniu na mapie.

. Aby zaliczyć PK, należy odnaleźć poszukiwany PK i przybić pieczątkę w odpowiednim miejscu na Karcie Kontrolnej lub zrobić zdjęcie w przypadku zniszczenia punktu kontrolnego.

. Dla podniesienia emocji, każdy z PK będzie miał swoją wartość punktową, dlatego wybór PK musi zostać przemyślany należy też dobrać odpowiednią strategię.

. Każdy z uczestników ma obowiązek stawienia się na mecie rajdu przed upływem regulaminowego czasu.

. Limit czasu to 4.5 godziny od chwili STARTU.

. Do klasyfikacji końcowej będzie brana suma punktów zebranych podczas przejazdu, natomiast w przypadku tej samej ilości punktów o końcowym miejscu będzie decydował czas przejazdu.

PUNKTACJA, DYSTANSE I KATEGORIE

. Uczestnicy biorą udział w jednym dystansie oraz jednej kategorii do wyboru.

. W rywalizacji  wyłonimy najlepszych w czterech kategoriach:
A) Indywidualna MINI. (1-3)
B) Rodzinna MINI. (1-3)
C) Przyjaciele MAXI. (1-3)
D) Indywidualna MAXI. (1-3)

Do rajdu musi zgłosić się minimum po 5 drużyn w kategoriach „Rodzinna” i „Przyjaciele”, żeby powstała oddzielna kategoria. W drużynie „Przyjaciele” może brać udział 2-4 rowerzystów. Natomiast w kategorii „Rodzina” musi być przynajmniej jeden uczestnik w wieku do 16 lat.

. Uczestnicy sami wybierają trasę przejazdu, dlatego pokonane dystanse mogą się różnić od siebie. Dystanse wybieramy podczas przejazdu. Dlatego wybór PK musi być przemyślany i dostosowany do limitów czasowych.

. Punkty Kontrolne będą miały swoją wartość punktową (od 1 do 3), wartość dostosowana będzie do trudności odnalezienia PK a także jego odległości od startu.

. Odpowiednie przygotowanie trasy przejazdu zapewne pomoże w odnalezieniu wszystkich PK w wyznaczonym limicie czasu.

. Optymalna długość dystansu przy odpowiednim ułożeniu trasy wynosi: 60km

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione rzeczy na terenie organizacji rajdu.

. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu do dnia poprzedzającego zorganizowania rajdu.

. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany w kategoriach, spowodowanym nielicznym obsadzeniem danej kategorii.

. Organizator przewiduje limit uczestników w wysokości 30 osób.

. Uczestnik zgłaszając się do rajdu zobowiązuje się podpisać poniższe oświadczenie:

OŚWIADCZENIE
uczestnika
Rowerowego Rajdu na Orientację „Jabłonna ’21”

Uczestnicząc w rajdzie jestem świadomy, że:

1. biorę w nim udział na własne ryzyko,
  2. stan zdrowia pozwala mi na udział w rajdzie,
  3. w przypadku jakiejkolwiek szkody nie będę dochodził żadnych roszczeń z tytułu uczestnictwa w rajdzie w stosunku do organizatorów,
  4. wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez organizatorów na potrzeby rajdu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych,
  5. wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego wizerunku (możliwość rozpowszechniania fotografii oraz wideorelacji z rajdu przedstawiającej m.in. osoby uczestniczące w rajdzie).

Formularz zgłoszeniowy:

Data: