Rajd Rowerowy „Cmentarze Sernickie”

27 września 2020 @ 12:00 - 16:00

Rajd Rowerowy „Cmentarze Sernickie”
27 września 2020

Rajd jest jednodniową imprezą rowerową turystyki kwalifikowanej o charakterze turystyczno-krajoznawczym. Trasa rajdu poprowadzona jest z wykorzystaniem dróg publicznych. Do przejechania uczestnicy rajdu będą mieli ok. 30 km. Walory przyrodnicze, krajobrazowe i historyczne miejsc, przez które poprowadzona jest trasa rajdu gwarantują moc atrakcji i niezapomniane wrażenia.

1 Główny organizator:

2. Współorganizatorzy:
– 2 Lubartowska Drużyna Harcerzy „Szaniec”

3. Wsparcie finansowe:
MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ

4. Cele rajdu:

• zwiększenie liczby turystów odwiedzających Ziemię Lubartowską,
  • popularyzacja turystyki rowerowej jako najefektywniejszej formy uprawiania turystyki aktywnej i ekologicznej formy uprawiania turystyki,
  • popularyzacja aktywnych form spędzania czasu w zgodzie z naturą,
  • popularyzacja obiektów: Cmentarze Wojenne z czasów I wojny światowej w Nowej Woli, Zalew w Pałecznicy,
  • Przybliżenie Postaci Historycznych związanych z Podziemiem Antykomunistycznym,
  • w dłuższej perspektywie czasowej rozwój usług turystycznych w powiecie lubartowskim,
  • zaktywizowanie społeczności Lubartowa i okolic.

6.Termin i miejsce rajdu:

• Termin: 27 września 2020 roku,
  • Miejsce rozpoczęcia rajdu: Plac  przed Dworcem PKP, ul. Kolejowa
    Powiaty: lubartowski,
  • Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.
  • Organizatorzy biorąc pod uwagę warunki pogodowe dopuszczają możliwość modyfikacji programu rajdu.
  • Uczestnicy rajdu: 50 osób.

PROGRAM RAJDU:

Niedziela – 27 września:

12:00– 12:25 – rejestracja uczestników rajdu,

12:30 – Start rajdu. Trasa: Lubartów – Serniki – Nowa Wola – Wola Sernicka – Pałecznica – Lubartów.

Przystanki na trasie: Planowane są trzy przystanki na trasie. Dwa w Nowej Woli przy cmentarzach oraz w Pałecznicy na posiłek. Trasa łatwa, głównie drogami asfaltowymi, ale będzie kilka dróg polnych i leśnych. Łącznie do przejechania ok. 30 km. Oficjalne zakończenie rajdu odbędzie się w Pałecznicy.

Dojazd do Lubartowa przewidywany jest na godzinę 16:00.

Organizatorzy zapewniają:

1. Posiłek turystyczny na trasie.
  2. Wodę dla uczestników.
  3. opiekę instruktora turystyki kwalifikowanej i pilotów,
  4. ubezpieczenie NNW,
  5. Opaskę w barwach Narodowych.

Regulamin rajdu:

1. Rajd jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy czują się na siłach pokonać trasę rajdu, przy czym należy mierzyć zamiary na siły, gdyż przewidywane średnie tempo to ok. 15 km/h.
  2. Udział w rajdzie jest bezpłatny.
  3. Formalnym warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zgłoszenie w nim udziału poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego lub telefonicznie (może być SMS), oraz potwierdzenie zgłoszenia przez organizatora. Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z zapoznaniem się z treścią oświadczenia, że każdy z uczestników bierze w nim udział na własną odpowiedzialność prawną i materialną – wzór oświadczenia stanowi załącznik do regulaminu rajdu.
  4. W przypadku rezygnacji z udziału w rajdzie bardzo prosimy o poinformowaniu o tym fakcie organizatorów.
  5. Termin składania zgłoszeń upływa 25 września. W przypadku zgłoszenia większej liczby osób decyduje kolejność zgłoszeń.
  6. ZGŁOSZENIA SĄ OBOWIĄZKOWE. Chcemy uniknąć sytuacji, że ktoś przyjeżdża w niedzielę na rajd bez zapowiedzi, a my nie mamy przygotowanego pakietu dla Uczestnika Rajdu.
  7. Uczestnicy rajdu zobowiązani są do przestrzegania obowiązków uczestnika rajdu, spośród których najważniejszymi są: przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego, o ochronie środowiska i ppoż. oraz podporządkowanie się poleceniom organizatorów w trakcie przejazdu.
  8. Uczestnik rajdu powinien posiadać dętkę zapasową do swojego roweru. Organizator zapewnia doraźną pomoc w przypadku awarii, ale nie może zagwarantować posiadania części zamiennych do wszystkich typów rowerów na których będą poruszali się uczestnicy.
  9. Ze względów bezpieczeństwa wskazane jest posiadanie przez uczestników rajdu kasków rowerowych, dla dzieci i młodzieży do lat 15 kaski są obowiązkowe.
    Dzieci i młodzież do lat 12 biorą udział w rajdzie pod opieką pełnoletniego opiekuna.
    Dzieci i młodzież od lat 12 do lat 18 biorą udział za pisemną zgodą opiekunów prawnych.
  10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do uzasadnionych zmian dotyczących przebiegu planowanych tras oraz do interpretacji i zmian niniejszego regulaminu.

Prowadzący rajd: Piotr Zglejszewski – instruktor turystyki kwalifikowanej tel. 665 084 172

Formularz zgłoszeniowy :

OŚWIADCZENIE
uczestnika  Rajdu Rowerowego „Cmentarze Sernickie”

Uczestnicząc w rajdzie jestem świadomy, że:

1. biorę w nim udział na własny koszt i ryzyko,
  2. stan zdrowia pozwala mi na udział w rajdzie,
  3. w przypadku jakiejkolwiek szkody nie będę dochodził żadnych roszczeń z tytułu uczestnictwa w rajdzie w stosunku do organizatorów,
  4. wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez organizatorów na potrzeby rajdu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych,
  5. wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego wizerunku (możliwość rozpowszechniania fotografii z rajdu przedstawiającej m.in. osoby uczestniczące w rajdzie).

Data:
27 września 2020