Siatkarze z Krasienina mistrzami Powiatu Lubelskiego w Piłkę Siatkową

W pierwszą sobotę listopada Sala Gimnastyczna w Wólce Rokickiej gościła siatkarzy z powiatu lubelskiego. Mistrzostwa Powiatu Lubelskiego w piłkę siatkową w pierwotnym terminie miały odbyć się 14 marca. Wtedy chęć udziału w turnieju zadeklarowało 7 drużyn. Pamiętamy, jak walczyliśmy z czasem i z niepewnością, gdy przygotowywaliśmy tamten turniej. Ostatecznie, w środę poprzedzającą turniej, zapadła decyzja o przełożeniu imprezy.

Dzisiaj z tych 7 drużyn, zagrać mogły tylko trzy i zagrały. Mecze przyniosły dużo emocji, można było obejrzeć ciekawe i efektowne ataki, zacięte wymiany. Niestety ale zobaczyć to mógł tylko sędzia turnieju i organizatorzy, ponieważ zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, mecze odbywały się bez udziału publiczności. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a żeby wygrać w meczu trzeba było wygrać trzy sety. Pierwszy mecz tego dnia rozegrały drużyny Posecie Krasienin oraz Bomba Team. Drużyna z Krasienina od początku kontrolowała wydarzenia na boisku i w pierwszym oraz drugim secie szybko wypracowane przewagi owocowały wysokimi zwycięstwami. Trzeci set przyniósł więcej emocji, a „bombowi” siatkarze mieli najlepszą okazję do przedłużenia meczu. Jednak i w tym secie lepsi okazali się zawodnicy drużyny Posecie i zwycięstwem zakończyli pierwszy mecz turnieju.

W drugim meczu na parkiecie po raz drugi obserwowaliśmy zawodników Bomba Team a ich kolejnym przeciwnikiem była drużyna Wysoczanka Wysokie. W tym meczu to pierwsze dwa sety lepiej rozpoczęli zawodnicy Bomby, którzy już od pierwszych piłek wychodzili na prowadzenie, jednak ostatecznie te sety padały łupem Wysoczanki, która zachowała więcej spokoju. Warty uwagi jest fakt że w drugim secie Bomba Team wygrywała dziesięcioma punktami i wydawało się że tylko trzęsienie ziemi może odebrać im wyrównanie w meczu. Trzęsienie ziemi co prawda nie nadeszło, a wystarczyło tylko większe doświadczenie zawodników z Wysokiego. Trzeci set to kontynuacja dobrej gry Wysokiego z końcówki poprzedniej partii i pewne zwycięstwo w całym meczu.

Ostatni mecz sobotniego turnieju okazał się „finałem”. Spotkali się w nim siatkarze Posecie Krasienin oraz Wysoczanka Wysokie. Wygrany tego meczu zgarniał wszystko. Ten mecz przyniósł najwięcej emocji, jak przystało na mecz o największy puchar turnieju. Widowiskowe ataki, celne wystawy oraz efektowne obrony – ten mecz obfitował we wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła. Tylko w pierwszym secie zawodnicy z Krasienina mieli pewną przewagę, co szybko wykorzystali. Drugi set był najbardziej zaciętym i najciekawszym jaki można było oglądać na sali w Wólce Rokickiej. Pierwszą piłkę setową mieli zawodnicy z Wysokiego. Po zagrywce, w trakcie której piłka uderzyła w siatkę i spadła na stronę przeciwników, przewaga przeszła na stronę Krasienina. Jeszcze jedna dobra akcja i Posecie cieszyło się z wyniku 2:0 na swoją korzyść. W trzecim secie dalej oglądaliśmy wyrównaną walkę o zwycięstwo, ale i ta partia padła łupem Posecie Krasienin – drużyny która wyglądała na najbardziej zgraną drużynę z występujących w naszym turnieju. Posecie wygrało ostatnią partię i cały mecz, dzięki czemu zapewnili sobie tytuł Mistrza Powiatu Lubelskiego na najbliższy rok.

Był to dziwny turniej, w trudnych czasach. Zawodnikom brakowało publiczności, zabrakło większej ilości drużyn, żeby zapewnić więcej siatkarskich emocji, ale wszyscy musimy się dostosować do aktualnej sytuacji i cieszyć się z tego co udało nam się wszystkim zrobić. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania siatkarzom, którzy zdecydowali się przyjechać na nasz turniej. Warto w tym miejscu dodać, że w drużynie Bomba Team występowała jedyna kobieta w turnieju. Pani Moniko, gratulujemy odwagi i walki na boisku. Turniej nie odbyłby się również bez wsparcia Powiatu Lubelskiego. Dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy mogliśmy wynająć salę na turniej, zakupić puchary i nagrody dla drużyn, oraz zapewnić sędziego, do którego pracy żaden zawodnik nie może mieć uwag po dzisiejszym turnieju.

Mamy nadzieję ze w roku 2021 będziemy mogli znów spotkać się na siatkarskich parkietach powiatu lubelskiego i tym razem rywalizować już w komplecie.